Maszyny w ruch – upcykling ubrań

8 czerwca oraz 26 lipca, godz. 15.00

Czy wiesz, czym jest upcycling ubrań? To proces przetwarzania rzeczy, by nadać im drugie życie. Nie zmieniamy ich przeznaczenia, ale przerabiamy je tak, by swoim nowym wyglądem zachwyciły nas na nowo.

🌿 Dlaczego warto przyjechać?
To niepowtarzalna okazja, aby nauczyć się, jak nadać swoim starym ubraniom nowy, zachwycający wygląd. Dzięki szerokiej gamie dodatków i technik, takich jak doszywanie, przeszywanie, malowanie, przyczepianie napów i dżetów, a nawet wykorzystanie makramy, Twoje ubrania zyskają nowe życie. To świetny sposób na oszczędność, ekologię i wyrażenie swojej kreatywności.

🌿 Dla kogo?
Warsztaty skierowane są dla Kobiet (min wiek 16 lat) i są idealne dla wszystkich miłośniczek  mody, ekologii i kreatywnego podejścia do życia. Niezależnie od wieku i doświadczenia – znajdziesz coś dla siebie i stworzysz unikalną ozdobę do swojego wnętrza.

🌿 Gdzie?
Wydarzenie odbędzie się w Pracowni Boruja, zabytkowej olęderskiej zagrodzie z 1830 roku. 70 km od Poznania, 50 km od Zielonej Góry, 130km od Wrocławia w na granicy województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Przepięknie wyremontowana, drewniana chata, komfortowa pracownia, wiata warsztatowa, hamaki i pufy w ogrodzie, 300 letni Dąb na końcu pola. Magia!

🌿 CO BĘDZIESZ ROBIĆ?
Podczas warsztatów dokładnie przeanalizujemy przyniesione przez Ciebie ubrania i wspólnie zaplanujemy proces ich przetwarzania. Będziesz mogła:

  • Doszywać różne elementy, aby nadać ubraniom nowy styl.
  • Przeszywać i modyfikować kształt ubrań, aby lepiej pasowały i wyglądały bardziej nowocześnie.
  • Malować na tkaninach, tworząc unikalne wzory i ozdoby.
  • Przyczepiać napy, dżety i inne ozdoby, aby nadać ubraniom nowy blask.
  • Wykorzystać techniki makramy do tworzenia unikalnych dodatków i detali.

Możliwości są nieograniczone, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Prowadzące pomogą Ci w każdym kroku, aby Twoje ubrania wyglądały fantastycznie i zachwycały nowym wyglądem.

🌿 JAK MUSISZ SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Przynieś ubranie, które chcesz przerobić, oraz otwarty umysł i chęć do kreatywnej pracy

🌿 ILE CZASU BĘDĄ TRWAĆ WARSZTATY?
Zaczynamy o 15.00, kończymy ok. 19
Kawa, herbata, napary ziołowe i placek drożdżowy to u nas standard!

PROWADZĄCE: Paulina i Ania z Stacja Craft Wolsztyn.
Ania z wykształcenia krawcowa i fach ma nieustannie w rękach. Paulina skończyła kurs utwardzania tkanin i rzeźby materiałowej w Łodzi, mix media i decoupage w Szkocji. Razem odbyły szkolenie z linorytu oraz szkołę  Terapii Zajęciowej i to tam poznały  makramę, która stała się ich miłością i skłoniła do założenia własnej Pracowni.  

🌿 KOSZT I ZAPISY
Cena: 220 zł
Zapisy:  kliknij przycisk poniżej (uwaga:nastąpi przekierowanie do sklepu Jestem Zielona) 
W UWAGACH DO ZAMÓWIENIA WPISZ DATĘ WYBRANEGO PRZEZ SIEBIE WARSZTATU.

Na pewno masz w swojej szafie ubranie, które już nie wygląda jak w dniu zakupu, ale dalej darzysz je sentymentem i nie możesz się go pozbyć. Teraz masz okazję, by tchnąć w nie nowe życie i sprawić, że znów stanie się ulubioną częścią garderoby.

Zaraź się pasją i dołącz do nas! Razem przetworzymy nasze ubrania, tworząc z nich unikalne, zachwycające kreacje!

Pracownia Boruja