Warsztaty mydlarskie

31 lipca oraz 10 sierpnia 2024, godz. 11.00

Słyszysz wszędzie o naturalnych mydłach. Wiesz, że są znacznie lepsze niż te dostępne na półkach w drogerii. Wiesz również, że mają same naturalne składniki, jak zioła, oleje i olejki zapachowe. Ale czy wiesz, dlaczego mydło nie może mieć pH 5? Dlaczego powinno poleżakować? I dlaczego wydaje Ci się, że zrobienie prawdziwego mydła jest tak strasznie trudne? Nic bardziej mylnego, o czym będziesz mogła się sama przekonać.

 

🌿 DLACZEGO WARTO PRZYJECHAĆ?
Podczas warsztatów nauczysz się tworzyć swoje własne, przepięknie pachnące i wyglądające mydło, nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z naturalnymi kosmetykami. Odkryjesz, że to nie jest takie trudne, jak się wydaje, a efekty Twojej pracy będą zdumiewające. To nie tylko doskonała forma relaksu, ale także możliwość nabycia nowych umiejętności i obdarowania siebie oraz najbliższych wyjątkowymi, naturalnymi mydłami.

🌿 DLA KOGO?
Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych (min. 16 lat), które chcą nauczyć się tworzyć prawdziwe, naturalne mydła. Bez względu na doświadczenie, każdy znajdzie coś dla siebie i zyska nową umiejętność.

🌿 GDZIE?
Wydarzenie odbędzie się w Pracowni Boruja, zabytkowej olęderskiej zagrodzie z 1830 roku. 70 km od Poznania, 50 km od Zielonej Góry, 130km od Wrocławia w na granicy województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Przepięknie wyremontowana, drewniana chata, komfortowa pracownia, wiata warsztatowa, hamaki i pufy w ogrodzie, 300 letni Dąb na końcu pola. Magia!

🌿 INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Zaczynamy o godzinie 11.00
Czas trwania warsztatów: około 4 godziny
Co musisz zabrać? Kilka dni przed warsztami otrzymasz listę (foremki, drewniana taca)
Cena warsztatów zawiera wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania mydeł.

🌿 W PROGRAMIE WARSZTATÓW:

  • Mydlane BHP – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!
  • ABC mydła – skład, jakich tłuszczy używać i jakie powinny być ich proporcje.
  • Redukcja wody, saponifikacja i dlaczego warto czekać na mydło w kostce.
  • Obsługa kalkulatora mydlanego – tworzenie własnej receptury mydła.
  • Różnice między mydłem na zimno, na ciepło, mydłem potasowym, sodowym i tzw. dualem.
  • Wykonanie 3 rodzajów mydeł:
  • Nawilżające mydło różane.
  • Mydło “do wzorów” – uruchomisz wyobraźnię i kreatywność.
  • Mydło „mega odplamiacz” – czyszczące wszystkie plamy.

Z warsztatów zabierzesz do domu około pół kilo własnoręcznie wykonanych, naturalnych mydeł sodowych. Świetne towarzystwo i bardzo ciekawe rozmowy jako bonus 🙂

P.S. Tak, na YouTube jest pełno filmów pokazujących, jak samodzielnie zrobić naturalne mydło. Ale ja pokażę Ci kilka sztuczek, które sprawią, że Twoje mydło na pewno wyjdzie!

🌿 PROWADZĄCA: Agnieszka Zdunek, właścicielka Pracowni Boruja, twórczyni wielu kursów online dotyczących zielonego rękodzieła. W jej kursach i warsztatach stacjonarnych uczestniczyło już ponad 7000 Kobiet.

 

🌿 KOSZT I ZAPISY
Cena: 450 zł
Zapisy:  kliknij przycisk poniżej (uwaga:nastąpi przekierowanie do sklepu Jestem Zielona) 
W UWAGACH DO ZAMÓWIENIA WPISZ DATĘ WYBRANEGO PRZEZ SIEBIE WARSZTATU.

Naucz się robić swoje własne, przepięknie pachnące i wyglądające mydło, nawet jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z naturalnymi kosmetykami. Nabądź nowe umiejętności. Obdaruj naturalnym mydłem siebie i najbliższych.

Pracownia Boruja